ULN2065B ST MICROELECTRONICS
Quad Darlington Switches 80V/1.5A with Integral
฿141.21
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
141.21
5 – 9
126.35
10 – 24
121.15
25 – 49
116.68
50 – 99
110.75
100+
105.16
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Case Style | DIP |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Drivers | 4 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 1.1V ~ 1.5V |
| Output Voltage(Max.) | 80V |
| Output Transistor Type | NPN |
| Output Current(Sink/Source) | 1.5A |
| Current Direction (Sink/Source) | Sink |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: PDIP-16
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Mfr_Std_pack: 1000 Pc.
- Package/Case: PDIP-16
- Qty/Packaging: 25 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 1.40
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: ULN2065B