ULN2068B ST MICROELECTRONICS
Quad Darlington Switches 50V/1.5A with Integral
฿194.54
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
194.54
5 – 9
173.31
10 – 24
170.16
25 – 49
170.99
50 – 99
161.93
100+
155.70
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Case Style | DIP |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Drivers | 4 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 1.1V ~ 1.4V |
| Output Voltage(Max.) | 50V |
| Output Transistor Type | NPN |
| Output Current(Sink/Source) | 1.5A |
| Current Direction (Sink/Source) | Sink |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: PDIP-16
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Mfr_Std_pack: 1000 Pc.
- Package/Case: PDIP-16
- Qty/Packaging: 25 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 1.40
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: ULN2068B