TBD62083AFG(Z,EL) TOSHIBA
8-Channels Sink Type DMOS Transistor Array
฿56.11
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
56.11
5 – 9
51.35
10 – 49
48.83
50 – 99
44.89
100 – 249
42.37
250+
42.24
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Case Style | SOIC |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Drivers | 8 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 0.2V ~ 1.14V |
| Output Voltage(Max.) | 50V |
| Output Transistor Type | N-Channel |
| Output Current(Sink/Source) | 0.5A |
| Current Direction (Sink/Source) | Sink |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOP-18
- Manufacturer: TOSHIBA
- Package/Case: SOIC-18 7.00mm Width
- Qty/Packaging: 1000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TBD62083AFG(Z,EL)