IM231L6T2BAKMA1 INFINEON
600V/6A, Built-in NTC, TRENCHSTOP IGBT6
Intelligent Power Modules(IPM), 3-Phase Inverter
฿225.22
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
2,388 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
225.22
5 – 9
200.51
10 – 24
193.22
25 – 49
183.26
50+
174.14
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| IPM Type | IGBT |
|---|---|
| Case Style | DIP |
| Blanking Time | 1us |
| Mounting Type | Through Hole |
| Built-in Thermistor | Built-in Thermistor |
| PWM Input Frequency | 20kHz |
| Collector Current/Drain Current (Max) | 6A |
| Control Part,Supply Voltage-VCC (Max) | 16.5V |
| Inverter Part,Supply Voltage-VPN (Max) | 450V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Intelligent Power Module (IPM)
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: DIP-29x12
- Manufacturer: INFINEON
- Mfr_Std_pack: 240 Pc.
- Package/Case: DIP-29x12
- Qty/Packaging: 15 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 5.00
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Power Modules
- Product Part No.: IM231L6T2BAKMA1